• Screen Shot 2015-04-09 at 09.26.34
  • Screen Shot 2015-04-09 at 09.26.41
  • Screen Shot 2015-04-09 at 09.26.51
  • Screen Shot 2015-04-09 at 09.27.01

W grudniu 2014 roku zrealizowaliśmy dla Muzeum Miasta Łodzi projekt dwóch aplikacji przeznaczonych do interaktywnych kiosków opartych o tablety z systemem Android. Było to nie lada wyzwanie, gdyż tablety były największymi, jeśli chodzi o rozmiar ekranu, dostępnymi wówczas na rynku – miały 21.5 cala. Jednocześnie nie były to urządzenia zbyt wydajne jeśli chodzi o funkcjonowanie, przy okazji projektowania aplikacji musieliśmy to brać pod uwagę.

Aplikacje miały pogłębić wiedzę zwiedzających o słynnym łódzkim kompozytorze Aleksandrze Tansmanie. Jedna z nich to kalendarium życia muzyka, przedstawiona w formie interaktywnej linii życia, z dodatkowo dołączonymi zdjęciami, lektorem czytającym tekst i muzyką. Aplikacja jest dwujęzyczna.

Kolejnymi funkcjonalnościami tej aplikacji to galeria partytur, w której można zapoznać się ze skanami oryginalnych partytur dzieł Tansmana oraz posłuchać nagrań muzycznych oraz trzy wyjątkowe partytury, na której użytkownik, odtwarzając nagranie może jednocześnie śledzić, które nuty są w tym momencie grane. Efekt przypomina nieco zabawę w karaoke i dzięki niemu użytkownik może świadomie nadążyć za skomplikowanym muzycznie utworem.

Drugą aplikacją jest mikser muzyczny, dzięki któremu użytkownicy mogą zrozumieć podstawowe prawa fizyki rządzące muzyką. Modyfikując wybrane utwory Tansmana, można zmieniać ich tempo, natężenie dźwięku, dodawać efekty a także nagrywać swój głos.

Wystawa o Aleksandrze Tansmanie jest wystawą stałą.

Zobacz film dokumentujący naszą realizację

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInBuffer this pageEmail this to someone
  • 12.2014
  • Android
  • Kioski