• all
  • android
  • iphone
  • windows

Aplikacja Archimapa to mobilny przewodnik po warszawskiej architekturze, dostępny po polsku i po angielsku. Powstała na podstawie cenionej serii map wydawanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego w formie drukowanej.

Archimapa przedstawia siedem najciekawszych, często nieopisanych wcześniej zagadnień z zakresu architektury Warszawy XX wieku, z których każde stanowi tematyczną propozycję zwiedzania miasta. Dzięki aplikacji każdy może samodzielnie zaplanować trasę (zwiedzania, wycieczki, spaceru), znajdując w niej nie tylko informacje o architekturze, projektantach i historii ponad czterystu obiektów, ale również szczegóły dotyczące ich dostępności.

Geolokalizacja pozwala korzystającym z niej użytkownikom łatwo znaleźć niejednokrotnie ukryte miejsca i poruszać się z większą swobodą w miejskiej przestrzeni. Dzięki wykorzystaniu map offline’owych można korzystać z aplikacji nie posiadając dostępu do internetu. Bogaty materiał ilustracyjny ułatwia identyfikację zaznaczonych na mapie obiektów oraz miejsc.

Autorami tekstów do Archimapy są wybitni znawcy i krytycy architektury Warszawy, a także pisarze i popularyzatorzy wiedzy o stolicy: Sylwia Chutnik, Beata Chomątowska, arch. SARP Maria Sołtys, arch. SARP Marek Kuciński, Grzegorz Piątek, Jarosław Trybuś oraz Paweł Giergoń.

W Archimapie znajdziemy teksty:
“Warszawa niezaistniała 1944″, “Architektura Warszawy 20-lecia międzywojennego 1918-1939″, “Warszawski socrealizm 1949-1956″ – Grzegorz Piątek, Jarosław Trybuś
“Dziedzictwo architektury Warszawy 1945-1989″ – arch. SARP Maria Sołtys, arch. SARP Marek Kuciński
“Żydowskie dziedzictwo. Warszawa, Falenica, Otwock” – Beata Chomątowska
“Ancymapa. Warszawa dla dzieci” – Sylwia Chutnik
“Mozaiki warszawskie” – Paweł Giergoń

Archimapa to trzy aplikacje: na Androida, iPhone’y i co najciekawsze, często traktowane po macoszemu telefony z systemem Windows Phone 8. Premierze aplikacji towarzyszyła intensywna akcja promocyjna. Użytkownicy aplikacji podkreślają jej walor użytkowy, estetykę i funkcjonalny oraz prosty design.

Aplikacja iPhone: https://itunes.apple.com/pl/app/id968302166?mt=8

Aplikacja Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moiseum.archimapa 

Aplikacja Windows Phone: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/archimapa/e4db0396-793f-4d8f-84e1-738fe2487501

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInBuffer this pageEmail this to someone
  • luty 2015
  • Android
  • Windows Phone
  • iOS