grafika_art_nowa_1

We wtorek  20 maja 2014 r. na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbędzie się konferencja Startup Art, na której zaprezentują się przedsiębiorcy, blogerzy i inwestorzy z branży kreatywnej. O godzinie 13:30 wystąpi Zuzanna Stańska, która opowie o tym jak wykorzystać nowe technologie w muzealnictwie i instytucjach kulturalnych.

Do udziału w warsztatach StartUp Art zapraszamy studentów i absolwentów z sektora kreatywnego, którzy myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej lub mają pomysł na biznes. Podczas warsztatów uczestniczki i uczestnicy otrzymają praktyczną wiedzę i narzędzia do dopracowania pomysłu i jego wdrożenia. Konferencja StartUp Art kierowana do studentek i studentów uczelni artystycznych, technicznych i biznesowych będzie z kolei okazją do posłuchania dzielących się swoim doświadczeniem przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces w branży kreatywnej, a także dowiedzieć się jak mogą Wam pomóc Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

W ramach warsztatów StartUp Art uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się gdzie szukać pomysłów na biznes i jak je dopracować, poznają sposoby pozyskiwania funduszy na rozwój działalności, a także jak krok po kroku znaleźć miejsce na rynku dla kreatywnego pomysłu. Będzie to olbrzymia dawka praktycznej wiedzy poparta licznymi ćwiczeniami w kreatywnych grupach. To praktyka czyni mistrza, dlatego warto posłuchać osób, które już na rynku kreatywnym zaistniały. Sposobnością do tego będzie zaplanowana na dzień 20 maja 2014 r. w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie konferencja Startup Art, na której zaprezentują się przedsiębiorcy, blogerzy i inwestorzy z branży kreatywnej. Goście konferencji dowiedzą się o możliwościach jakie daje inkubacja dla osób rozpoczynających własny biznes, czym jest Design Thinking, a także jak stworzyć znany brand czy wykorzystać nowe technologie w muzealnictwie. Po zakończeniu konferencji odbędzie się spotkanie networkingowe Startup Art Mixer, które będzie dla uczestników doskonałą okazją do pozyskania wartościowych kontaktów i szansą na poznanie potencjalnego wspólnika. Podczas wydarzenia zaprezentują się startupy biorące udział w Startup Art Workshop.

W trakcie trwania projektu zostaną zorganizowane także „dni otwarte” w trzech różnych placówkach Inkubatorów Przedsiębiorczości w Warszawie. Będzie to doskonała możliwość na konsultacje swoich projektów biznesowych z przedstawicielami inkubatorów, którzy przeanalizują pomysł pod kątem rentowności i pomogą zaplanować dalsze działania, aby urzeczywistnić Wasze marzenia o własnym biznesie.

Startup Art. Organizowany jest w ramach projektu European Creative Cluster Lab, dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP). Organizatorzy: Instytut Kreowania Przedsiębiorczości, Miasto Stołeczne Warszawa. Partnerzy: Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy SGH, UW, PW. Sponsor: aftermarket.pl.

Więcej o wydarzeniu oraz formularz rejestracyjny na stronie: www.startupart.pl.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInBuffer this pageEmail this to someone

Please leave a Comment...