wizualny eksperyment muzealny

Moiseum jest partnerem projektu “Wizualny eksperyment muzealny”, który jest twórczym połączeniem edukacji wizualnej i edukacji muzealnej. Jego celem jest wydobycie i przeanalizowanie wizualnego aspektu działania i bycia w muzeum, a przekucie tej refleksje na scenariusze działań wizualnych dla muzeów.

Organizatorki projektu chcą stworzyć 10-osobową grupę roboczą. Zapraszą animatorów, edukatorów, muzealników, artystów, teoretyków kultury, nauczycieli – osoby gotowe do wspólnej pracy, zmotywowane do wymieniania się wiedzą i doświadczeniem, czerpiące satysfakcję z tworzenia niestandardowych działań edukacyjnych, chętne do szukania teoretycznych inspiracji i wymyślania ich praktycznych zastosowań.

Uczestnicy wezmą udział w dwóch intensywnych sesjach warsztatowych (bardzo intensywnych – widziałam program, wygląda to ekstra):
14-16 marca 2014 w Warszawie
28-30 marca 2014 w Łodzi

Sesje (w tym warsztaty wizualno-muzealne, wykłady, akcje performatywne, dyskusje, burze mózgów) realizowane będą w wybranych przestrzeniach muzealnych oraz kulturalno-społecznych (Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Towarzystwo „ę”, Stowarzyszenie Topografie).

Spotkania będą okazją do twórczych działań moderowanych przez osoby z różnorodnymi doświadczeniami, bogatym zapleczem praktycznym i teoretycznym (wykładowców akademickich, edukatorów, kuratorów, niezależnych artystów i animatorów).

Relację z projektu zamieścimy na naszym blogu.
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej projektu.

Projekt realizowany jest w ramach programu Fundacji Orange.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInBuffer this pageEmail this to someone

Proszę zostaw komentarz...