• Screen Shot 2014-03-06 at 11.29.00
  • Screen Shot 2014-03-06 at 11.26.27
  • Screen Shot 2014-03-06 at 11.27.41

“DailyArt Goes Contemporary” to trwająca od 14 lutego do 11 marca akcja podjęta we współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Przez cztery tygodnie w każdy wtorek i sobotę w naszej aplikacji mobilnej DailyArt publikowaliśmy dzieła młodych polskich artystów pokazywanych na wystawie “Co widać. Polska sztuka dzisiaj”. Dzięki temu nasi odbiorcy na całym świecie (w tym czasie ponad 80 tysięcy użytkowników, głównie z USA) mogli zapoznać się z twórczością takich artystów jak Paweł Bownik, Ewa Juszkiewicz czy Jakub Julian Ziółkowski.

Mieliśmy lekkiego stracha,  gdyż nie wiedzieliśmy jak mogą zareagować nasi dotychczasowi użytkownicy DailyArt, przyzwyczajeni do sztuki klasycznej – van Gogha, Rembrandta, Moneta. Na szczęście komentarze na Twitterze i przysyłane do nas mejle rozwiały nasze wątpliwości, cała akcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród naszej przeważającej zagranicznej publiczności.

W ramach akcji zmieniliśmy wygląd naszej strony internetowej (podgląd powyżej), zmieniliśmy cover na stronie na Facebooku i na Twitterze, oraz zrobiliśmy małą akcję PR-ową w wyniku której napisali o nas m.in Culture.pl Mediarun.pl oraz Art & Business.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInBuffer this pageEmail this to someone
  • luty-marzec 2014
Zobacz projekt »